Usługi dodatkowe dostępne i oferowane w hotelach

/

Hotele przygotowują dla swoich gości szeroką ofertę, w ramach której proponowane są nam usługi dodatkowe dla gości. Mamy takie propozycje jak między innymi pralnia, room service, taksówki, sprzedaż biletów, informacja turystyczna, pralina, przechowalnia bagażu, przechowanie w sejfie cennych rzeczy.

Barek

Takie propozycje spotkamy praktycznie w każdym hotelu, najczęściej będzie to wiązało się z dodatkową opłatą. Produkty, jakie w barku się znajdują są do naszej dyspozycji, rozliczenie następuje przy wyjeździe. Obok powinna się znajdować również karta z cennikiem barku.

Kawa i herbata

Dla gości dostępna będzie kawa i herbata, która jest całkowicie darmowa. Można sobie ją samodzielnie przygotować. W takiej ofercie hotel przygotowuje ekspres i bazę z herbatami i kawami, które są cały czas przygotowane dla gości.

Poza pokojem

Udogodnienia mogą się pojawiać również poza pokojem, są uzależnione od tego jaki standard będzie miał dany hotel. Znajdziemy tam między innymi basen, fitness, siłownię, odnowę biologiczną, pralnię, sale konferencyjne, ofertę prasowania.

Sieć internetowa

Obecnie hotele gwarantować będą gościom dostęp do sieci i praktycznie wszędzie będzie można z niej korzystać. W lepszych hotelach znajdziemy szerokopasmowy internet. Często pojawiają się takżę propozycje takie jak dostęp do internetu Wi-Fi co sprawia, że wszędzie będzie można korzystać z takiego internetu niezależnie od tego, w jakim miejscu hotelu się znajdujemy.

Wyżywienie

AI (All Inclusive)

PRopozycje jakie są nam tutaj przygotowane to pełne wyżywienie. Mamy tutaj dostęp do napojów i przekąsek. Jedyne ograniczenia jakie mogą się pojawić dotyczyć będą części alkoholi.

UAI (Ultra All Inclusive)

Szerszy pakiet wyżywienia będziemy mieli, gdy do dyspozycji będą napoje alkoholowe. Niektóre hotele wprowadzają pakiety usług z zakresu odnowy biologicznej.

OV

Tutaj mamy ofertę, w której nie będzie nam proponowane wyżywienie. Jest to opcja dla tych osób, które czas będą spędzać poza hotelem i taka opcja będzie dla nich najwygodniejsza.

BB (Bed and Breakfast)

W cenie pojawiać się mogą śniadania dla gości.

HB (Half Board)

Mamy tutaj śniadania i obiadokolacje dla gości.

FB (Full Board)

Oferta, gdzie dla gości będą śniadania, obiad i kolacja. To najlepsza opcja przede wszystkim dla osób, które wyjeżdżają z hotelu tylko na kilka godzin.

SC (Self Catering)

To pakiet bez żadnego wyżywienia. Dostajemy wyłącznie możliwość korzystania z kuchni i aneksu, gdzie można samodzielnie przygotowywać posiłki.

PP

Posiłki przygotowywane są pakietowo dla całego turnusu, gdzie mamy konkretny plan wyjazdów, do którego trzeba się dopasować z wyżywieniem.

ZPR

Wyżywienie jest opisane w hotelu, gdzie impreza turystyczna będzie realizowana.