Hotel prawdę Ci powie

/

Polacy coraz częściej decydują się na wypoczynek w hotelach i w związku z tym rezygnują z domów letniskowych czy prywatnych kwater. Oferta hotelowa jest rzeczywiście coraz lepsza, atrakcyjna, konkurencyjna oraz interesująca. Zwykle nasze hotelowe oczekiwania dotyczą dobrych standardów w dobrej cenie. Wiele miejsc tak się właśnie reklamuje mówić o tym, że ma najlepsze rozwiązania praktyczne. Czasami do swoich obietnic hotele dokładają jakieś gratisy. Mogą to być obecnie takie propozycje jak:

1. PONADSTANDARDOWE WYPOSAŻENIE POKOJU

Poza elementami standardowymi takimi jak żelazko, deska do prasowania, czajnik z kawą i herbatą może się pojawić wyjątkowy kosmetyk w łazience, dla rodzin mogą na życzenie pojawiać się akcesoria takie jak podgrzewacz, wanienka do kąpieli, łóżeczko turystyczne, kosz na pieluchy.

2. DUŻY METRAŻ

Pokoje standardowe mają kilkanaście metrów kwadratowych a te określone jako pokoje delux mogą mieć dwa razy tyle a niekiedy nawet mogą sięgać do 100 metrów kwadratowych. Często składają się z dwóch albo większej ilości pomieszczeń. Są wygodne i przestronne.

3. SPECJALNE PIĘTRO

Niektóre hotele przygotowują również ofertę pokoi na specjalnym piętrze, gdzie w cenie mamy również dostęp do baru, alkoholi różnego rodzaju, przekąsek czy kolacji w specjalnym miejscu. Najczęściej dostęp do tych właśnie atrakcji ma nieliczne grono gości a więc będzie to propozycja wyjątkowa. Bywa niekiedy tak, że w dużych hotelach mamy także na niektórych piętrach specjalnie przygotowane oferty śniadaniowej bez tłoku tak jak w głównej restauracji.

4. SPA, BASENY, STREFA FITNESS

Dziś SPA w hotelu nie jest już żadnym wyjątkiem czy luksusem ale praktycznie normą. Są one bardzo ważne dla tych, którzy wybierają się bez dzieci na wakacje, ponieważ dzięki temu dostaną również możliwość skorzystania z takich zabiegów odnowy biologicznej. Mamy takie hotele, które maja między innymi wyjątkowe baseny ulokowane na najwyższych piętrach z widokiem na miasto. Do tego dołączyć można atrakcyjne siłownie, w których wszyscy będą mieli komfort, by nieco poćwiczyć.

Atrakcje hotelu

5. WYJĄTKOWA OFERTA RESTAURACYJNA

Mamy takie miejsca, gdzie poza standardowym menu spodziewać się można czegoś wyjątkowego. Jest takich propozycji niewiele, ale na pewno znajdą się hotele, które mogą podać nam między innymi smaczne wino. Po takiej wyjątkowej kolacji można się udać do hotelowej winnicy i kupić kilka butelek polecanych trunków.

6. BEZPŁATNE DODATKI

Niektóre hotele mają dla nas również atrakcyjne propozycje, w ramach których dostajemy coś niestandardowego do hotelowej oferty. warto jednak sprawdzić czy to co wydaje się podstawowym jest bezpłatne a więc między innymi parking, dostęp do internetu, śniadania. Czasami można się bowiem mocno zapłacić, gdy po kilku dniach ten nasz rachunek będzie znacznie wyższy niż się spodziewaliśmy. Warto wiedzieć więc dokładnie co hotel nam proponuje i czy te różne oferty są rzeczywiście w pełni gratisowe a jeśli nie to jakie środki będzie trzeba przeznaczyć, by było można rzeczywiście z tych usług skorzystać.